Solární plachty nabízejí velmi levné řešení, jak ohřívat vodu ve vašem bazénu. Solární plachty ohřejí vodu v bazénu až o 3 až 5 °C díky působení slunečního záření a ušetří náklady na vytápění až o 70%. Solární plachta navíc může zastoupit funkci krycí plachty a ochrání váš bazén před spadanými nečistotami. V naší nabídce naleznete solární plachty pro všechny standardní rozměry nadzemních bazénů.

Solární plachty nabízejí velmi levné řešení, jak ohřívat vodu ve vašem bazénu. Solární plachty ohřejí vodu v bazénu až o 3 až 5 °C díky působení slunečního záření a ušetří náklady na vytápění až o 70%. Solární plachta navíc může zastoupit funkci krycí plachty a ochrání váš bazén před spadanými nečistotami. V naší nabídce naleznete solární plachty pro všechny standardní rozměry nadzemních bazénů.

Celý text
Řadit podle
10 produktů

Zakrytí bazénu by mělo být v současné době naprostou samozřejmostí v tom ohledu, jak ho uchránit před nečistotami. Kromě běžných plachet ale na trhu existuje také solární plachta, která poslouží k tomu účelu, že zabezpečí mnohem lepší ohřev vody a udržení její samotné teploty. Toho je dosaženo vlastnostmi, jaké solární plachta stejně jako například fotovoltaické panely. Je totiž tvořena bublinkovou strukturou, což vede právě k vynikajícím izolačním vlastnostem.

Vybírejte podle velikosti vašeho bazénu

V našem sortimentu vám samozřejmě nabízíme solární plachty různých velikostí, a to nejenom na námi prodávané bazény. Můžete tak volit jak z konkrétních velikostí, kdy budou vybrané plachty na bazén přímo odpovídat rozměru vašeho zahradního bazénu, tak můžete samozřejmě volit i podle konkrétního tvaru. V daném směru totiž nemusí být plachty na bazény pouze kruhové, ale jsou logicky i obdélníkové.

Plachta má široké možnosti využití

Kromě zmíněného, že dokáže plachta udržet vodu déle teplou, nebo zamezí pádu nečistot, mají bazénové solární plachty i další plus, a to takové, že zamezí odpařování, a tím také ztrátě vody. Navíc mají i další oblast využití, jelikož mohou být použité i jako plachta pod bazén. Tím se stanou i dokonalou izolační vrstvou mezi dnem nadzemního bazénu a zemí jako takovou.

Solární plachta ohřeje vodu v bazénu

Díky izolačním vlastnostem jsou solární plachty skvělým pomocníkem při ohřívání vody v bazénu. Pokud si chcete užít koupání v teplé vodě, je solární plachta skvělým doplňkem, jak teplejší vody docílit. Díky tomu, že má plachta tmavou barvu, přitahuje na sebe sluneční záření, a to potom mnohem efektivněji vodu zahřívá. Bublinková solární plachta navíc díky bublinkám, které působí jako čočky, toto záření násobí.

O kolik stupňů se mi voda pomocí solární plachty ohřeje?

Obecně udávané údaje o zvýšení teploty za pomoci solární plachty je kolem 3 – 5 stupňů Celsia. Samozřejmě tento údaj je třeba brát s rezervou, jelikož je třeba brát v potaz také další faktory, jako je délka slunečního svitu (logicky čím déle slunce svítí, tím více se voda ohřeje) a také velikost bazénu, respektive objem vody v bazénu (čím větší nadzemní bazén máte, tím se pomaleji se bude voda ohřívat, jelikož ji je v bazénu více než je to u malých bazénů, kde se voda ohřívá rychleji).

Další výhody solárních plachet

Kromě možnosti využití solární plachty pro ohřev vody může solární plachta částečně zastoupit funkci krycí plachty a zabránit tak spadávání a usazování nečistot do bazénu. Plachta tak dobře ochrání váš bazén od listí, hmyzu a dalších nečistot. Solární plachta také zabraňuje odpařování vody až o 95 %, takže nebude nutné během sezóny tolik dopouštět do bazénu novou vodu.

Jak používat solární plachtu

Plachtu jednoduše rozprostřete na hladinu bazénu a nechte ji tam po dobu, kdy bazén nevyužíváte. Solární plachta bude díky bublinkám plavat na hladině, a tak není nutné ji nikde přichytávat za okraje. Před používáním bazénu vždy solární plachtu včas odstraňte a nechte ji uschnout na stinném místě a nevystavujte ji přímému slunci. Až po řádném usušení plachty je možno ji složit a uklidit.

www.hawaj.cz/bazeny.html


Infographics
Infographics
Doprava zdarma
Doručení do 24 hodin
Garance nejnižší ceny
17 let jsme s vámi
Chráníme přírodu
Pomáháme potřebným
Nahoru