Kvalitní pískové filtrace jsou zárukou křišťálově čisté vody ve vašem bazénu. Nabízejí ideální řešení pro filtrování bazénové vody ve všech větších nadzemních bazénech. Výhodou pískové filtrace je její téměř bezúdržbový provoz a vysoká účinnost filtrování vody. Vyberte si z naší nabídky pískových filtrací a užijte si léto v čistém bazénu bez starostí. Na Hawaj.cz vždy za ty nejlepší ceny.

Kvalitní pískové filtrace jsou zárukou křišťálově čisté vody ve vašem bazénu. Nabízejí ideální řešení pro filtrování bazénové vody ve všech větších nadzemních bazénech. Výhodou pískové filtrace je její téměř bezúdržbový provoz a vysoká účinnost filtrování vody. Vyberte si z naší nabídky pískových filtrací a užijte si léto v čistém bazénu bez starostí. Na Hawaj.cz vždy za ty nejlepší ceny.

Celý text
Řadit podle
21 produktů

Bez kvalitní péče o vodu se dnes provoz žádného bazénu rozhodně neobejde. Pokud je něco, co je nezbytně nutné, potom je to zcela určitě písková filtrace. Ta plně nahrazuje zastaralejší kartušové varianty, a navíc nabízí mnohem lepší vlastnosti co do samotného vyčištění vody. S tím vším poté souvisí také další důležitá věc, a to aby měla bazénová filtrace dostatečný výkon, díky kterému čerpadlo zvládne přefiltrovat veškerou vodu v daném bazénu.

Odstraní veškeré drobné nečistotu

K čemu je ale filtrace bazénu přímo nutná? Především k tomu, aby z vody odstranila všechny drobné nečistoty. Ty se do něho mohou dostat ze vzduchu, ale stejně tak i z našeho těla, třeba ve formě kůže. Ta nejkvalitnější filtrace k bazénu by poté měla dokonale odstranit i běžným okem neviditelné částečky. A to ona písková varianta skutečně umí. Stačí si jenom vybrat správný model, který sedí k vašemu zahradnímu bazénu vyrobeného třeba z laminátu nebo plastu.

Provoz filtrace je nenáročný

Co s danou filtrací a daným provozem také souvisí, to je i nenáročná údržba. V tomto směru se filtrace bazénů nijak zvlášť neudržuje. I při pravidelném používání, a to zhruba 1 - 2x denně stačí, pokud písková filtrace k bazénu propírá písek jednou týdně. To vše pomocí automatického režimu. Výměna písku, kterou filtrace do bazénu vyžaduje, poté stačí v dvouletých intervalech. Energie, kterou filtrace odebírá není nijak závratná, při běžném použivání. Pokuv ovšem chcete ušetřit za elektrickou energii, doporučujeme instalaci fotovoltaických panelů na vaši střechu. 

Jak výkonná písková filtrace je vhodná pro můj bazén?

Výběr vhodné pískové filtrace se řídí především velikostí vašeho bazénu, respektive objemem vody v bazénu. Logicky čím větší bazén máte, tím výkonnější pískovou filtraci potřebujete, aby dokázala zvládnout přefiltrovat potřebné množství vody. Samozřejmě můžete použít výkonnější pískovou filtraci také na menší bazény, tím nic nezkazíte a bude vám i stačit kratší čas na filtrování, jelikož taková výkonná písková filtrace dokáže vodu v malém bazénu přefiltrovat opravdu rychle. Opačně to ale nefunguje, respektive by bylo třeba, aby písková filtrace s výkonem menším než doporučeným k danému bazénu, byla spuštěna mnohem déle, což má vliv jak na spotřebu energie, tak na komfort koupání, jelikož filtrace by neměla být spuštěna ve chvílích, kdy se koupete v bazénu.

Jaký výkon je tedy třeba? To záleží na konkrétním výrobci. Například pískové filtrace Intex, které naleznete v naší nabídce jsou dostupné ve 3 různých výkonech:

  • Pro menší bazény do objemu vody 20 m3 vody se hodí písková filtrace do bazénu s výkonem 4 m3 za hodinu
  • Pro středně veliké bazény s objemem vody od 20 do 35 m3 vody je vhodná filtrace o výkonu 6 m3 za hodinu
  • Pro velké bazény do objemu 62 m3 se doporučuje Intex písková filtrace 8 m3/h
     

Písková filtrace se solinátorem pro maximální čistotu a hygienu

Kromě klasické pískové filtrace existují také speciální filtrace, které v sobě kombinují pískovou filtraci a solinátor. Takové zařízení nejenže vodu filtruje, ale také ji ošetřuje pomocí slané vody. Solinátor, nebo také chlorinátor, je zařízení, které ničí ve vodě bakterie, řasy a další nevhodné prvky ve vodě pomocí soli. Zároveň omezí používání bazénové chemie až o 70%. Písková filtrace se solinátorem je vhodným řešením pro filtrování a čistění vody jak pro alergiky, tak pokud máte malé děti.

www.hawaj.cz/bazeny.html


Infographics
Infographics
Doprava zdarma
Doručení do 24 hodin
Garance nejnižší ceny
17 let jsme s vámi
Chráníme přírodu
Pomáháme potřebným
Nahoru