x

Kvalitní pískové filtrace Intex z jsou zárukou křišťálově čisté vody ve vašem bazénu. Nabízejí ideální řešení pro filtrování bazénové vody ve všech větších nadzemních bazénech. Výhodou pískové filtrace je její téměř bezúdržbový provoz a vysoká účinnost filtrování vody. Vyberte si z naší nabídky pískových filtrací a užijte si léto v čistém bazénu bez starostí. Na Hawaj.cz vždy za ty nejlepší ceny.

Kvalitní pískové filtrace Intex z jsou zárukou křišťálově čisté vody ve vašem bazénu. Nabízejí ideální řešení pro filtrování bazénové vody ve všech větších nadzemních bazénech. Výhodou pískové filtrace je její téměř bezúdržbový provoz a vysoká účinnost filtrování vody. Vyberte si z naší nabídky pískových filtrací a užijte si léto v čistém bazénu bez starostí. Na Hawaj.cz vždy za ty nejlepší ceny.

Celý text
Řadit podle
20 produktů

Bez kvalitní péče o vodu se dnes provoz žádného bazénu rozhodně neobejde. Pokud je něco, co je nezbytně nutné, potom je to zcela určitě písková filtrace. Ta plně nahrazuje zastaralejší kartušové varianty, a navíc nabízí mnohem lepší vlastnosti co do samotného vyčištění vody. S tím vším poté souvisí také další důležitá věc, a to aby měla bazénová filtrace dostatečný výkon, díky kterému čerpadlo zvládne přefiltrovat veškerou vodu v daném bazénu.

Odstraní veškeré drobné nečistotu

K čemu je ale filtrace bazénu přímo nutná? Především k tomu, aby z vody odstranila všechny drobné nečistoty. Ty se do něho mohou dostat ze vzduchu, ale stejně tak i z našeho těla, třeba ve formě kůže. Ta nejkvalitnější filtrace k bazénu by poté měla dokonale odstranit i běžným okem neviditelné částečky. A to ona písková varianta skutečně umí. Stačí si jenom vybrat správný model, který sedí k vašemu zahradnímu bazénu vyrobeného třeba z laminátu nebo plastu.

Provoz filtrace je nenáročný

Co s danou filtrací a daným provozem také souvisí, to je i nenáročná údržba. V tomto směru se filtrace bazénů nijak zvlášť neudržuje. I při pravidelném používání, a to zhruba 1 - 2x denně stačí, pokud písková filtrace k bazénu propírá písek jednou týdně. To vše pomocí automatického režimu. Výměna písku, kterou filtrace do bazénu vyžaduje, poté stačí v dvouletých intervalech.

Jak výkonná písková filtrace je vhodná pro můj bazén?

Výběr vhodné pískové filtrace se řídí především velikostí vašeho bazénu, respektive objemem vody v bazénu. Logicky čím větší bazén máte, tím výkonnější pískovou filtraci potřebujete, aby dokázala zvládnout přefiltrovat potřebné množství vody. Samozřejmě můžete použít výkonnější pískovou filtraci také na menší bazény, tím nic nezkazíte a bude vám i stačit kratší čas na filtrování, jelikož taková výkonná písková filtrace dokáže vodu v malém bazénu přefiltrovat opravdu rychle. Opačně to ale nefunguje, respektive by bylo třeba, aby písková filtrace s výkonem menším než doporučeným k danému bazénu, byla spuštěna mnohem déle, což má vliv jak na spotřebu energie, tak na komfort koupání, jelikož filtrace by neměla být spuštěna ve chvílích, kdy se koupete v bazénu.

Jaký výkon je tedy třeba? To záleží na konkrétním výrobci. Například pískové filtrace Intex, které naleznete v naší nabídce jsou dostupné ve 3 různých výkonech:

  • Pro menší bazény do objemu vody 20 m3 vody se hodí písková filtrace do bazénu s výkonem 4 m3 za hodinu
  • Pro středně veliké bazény s objemem vody od 20 do 35 m3 vody je vhodná filtrace o výkonu 6 m3 za hodinu
  • Pro velké bazény do objemu 62 m3 se doporučuje Intex písková filtrace 8 m3/h
     

Písková filtrace se solinátorem pro maximální čistotu a hygienu

Kromě klasické pískové filtrace existují také speciální filtrace, které v sobě kombinují pískovou filtraci a solinátor. Takové zařízení nejenže vodu filtruje, ale také ji ošetřuje pomocí slané vody. Solinátor, nebo také chlorinátor, je zařízení, které ničí ve vodě bakterie, řasy a další nevhodné prvky ve vodě pomocí soli. Zároveň omezí používání bazénové chemie až o 70%. Písková filtrace se solinátorem je vhodným řešením pro filtrování a čistění vody jak pro alergiky, tak pokud máte malé děti.

www.hawaj.cz/bazeny.html


Infographics
Infographics
Doprava zdarma
Doručení do 24 hodin
Garance nejnižší ceny
15 let jsme s vámi
Chráníme přírodu
Pomáháme potřebným
Nahoru