Užijte si léto na MAX. Nadzemní bazény pouze nyní za TOP ceny.

Nadzemní bazény pouze nyní za TOP ceny.

Solární ohřev vody je nejjednodušším řešením jak dosáhnout teplejší vody ve vašem bazénu. Ten snadno napojíte k vašemu nadzemnímu bazénu a bazénové filtraci a o vše ostatní se postará slunce. Solární ohřev vody nevyžaduje další dodatečné náklady spojené s provozem, jedná se tedy o ekonomicky i ekologicky velmi výhodný nástroj pro ohřev bazénové vody.

Solární ohřev vody je nejjednodušším řešením jak dosáhnout teplejší vody ve vašem bazénu. Ten snadno napojíte k vašemu nadzemnímu bazénu a bazénové filtraci a o vše ostatní se postará slunce. Solární ohřev vody nevyžaduje další dodatečné náklady spojené s provozem, jedná se tedy o ekonomicky i ekologicky velmi výhodný nástroj pro ohřev bazénové vody.

Celý text
Řadit podle
4 produkty

Mít za všech okolností teplou vodu v plastovém bazénu je rozhodně důležité. Oceníte ji jak na začátku, tak samozřejmě i na konci sezony. Toho všeho ale dosáhnete pouze tak, že zvolíte solární ohřev bazénu. Díky němu totiž skutečně nebude problém udržovat teplotu vody na hodnotě, která je ideální pro koupání pro každého člena vaší rodiny.

Nepotřebujete žádnou dodatečnou energii

Čím je právě ohřev vody v laminítovém bazénu pracující na solárním principu typický, to je vlastnost, že využívá pouze sluneční energii. Ta je dostupná téměř kdekoliv a samozřejmě je zcela zdarma. A tak daný ohřev stačí napojit na běžnou filtraci a již si užívat toho, že vám vodu dokonale ohřeje, a to za pomoci slunečních paprsků. Skvělá volba, jak neplatit ani korunu navíc.

Vyberte si z několika typů

Samozřejmostí naší nabídky je i bohatý výběr typů a možností, ze kterých lze vybrat přesně ten správný ohřev nafukovacích bazénu. Důležitým směrem výběru by měl být především objem vašeho zahradního bazénu, a to proto, aby zakoupený solární ohřev vody v bazénu skutečně dokázal ohřát i větší množství vody, a dopřát vám tak dokonalé možnosti zábavy nejenom v horkých, ale i v těch chladnějších dnech, kdy může voda být teplejší, než okolní vzduch, a tak vašim vodním radovánkám nebude nic bránit.

Více solárních ohřevů pro vyšší výkon

Pokud chcete zvýšit výkon a rychlost ohřevu bazénové vody, nebo je váš bazén jednoduše moc velký, neexistuje jednodušší možnost než zapojit více solárních ohřevů do série. Díky tomu docílíte mnohem vyšší výhřevnosti a účinnosti. Kolik ohřevů zapojíte do série je pouze na vašem uvážení. Pro lepší představu, kolik ohřevů zapojit je vhodné zjistit objem vody ve vašem nadzemním bazénu a také výkon solárního ohřevu – jeho průtok vody za hodinu.

Při zapojování více článků do sebe je nutné však brát v potaz fakt, že solární ohřev zmenšuje výkon filtrace. Proto se nedoporučuje zapojovat větší množství článků k filtracím se slabým výkonem. Pro nejslabší kartušové filtrace je vhodné zapojit maximálně dva solární ohřevy. Pokud tedy vlastníte například kartušovou filtraci výkonem kolem 1,2 m3/h a chcete zapojit 3 a více ohřevů, raději si zakupte k solárním ohřevům bazénu také výkonnější filtraci.

Jak vybírat bazénový solární ohřev

Základním faktorem pro výběr správného solárního ohřevu pro váš nadzemní bazén je objem vody, který chcete ohřívat. Čím větší bazén máte, tím výkonnější solární ohřev byste měli zvolit. Případně je také možné zapojit více článků do sebe, čímž výkon ohřevu znásobíte. Toto řešení je vhodné především pro velké nadzemní bazény jako jsou obdélníkové bazény Tahiti.

Jak připojit solární ohřev vody k bazénu?

Pro správné fungování solárních ohřevů je třeba mít bazén s filtrací s dostatečným výkonem. Samotný solární ohřev se napojí pomocí hadic mezi bazén a filtrační čerpadlo. Protékáním vody skrz solární ohřev, který pomocí slunečního záření a černé barvě v sobě kumuluje teplo, se voda v bazénu začne ohřívat. Při vhodných podmínkách – tedy dostatečném slunečním svitu vám solární ohřev může zajistit ohřátí vody o 3 až 5 stupňů Celsia.

www.hawaj.cz/bazeny.html


Infographics
Infographics
Doprava zdarma
Doručení do 24 hodin
Garance nejnižší ceny
17 let jsme s vámi
Chráníme přírodu
Pomáháme potřebným
Nahoru