Chcete mít křišťálově čistou vodu po celé léto? Prvním a nejdůležitějším způsobem jak udržovat vodu čistou je jednoznačně písková filtrace. Další možnosti jsou cenově přívětivější a jednodušší. Jedná se o bazénové plachty. Tyto plachty chrání hladinu vašeho bazénu od všech nečistot, které mohou spadnout do bazénu a především udržují mikrolima v bazénu.
Čistota vody v zahradním bazénu je dnes velmi důležitá, a proto by mělo být v zájmu každého z nás, abychom ji dokázali udržet. Dobrým krokem k tomu jsou samozřejmě i bazénové plachty, které jsou jednoduchou, ale i účinnou možností, jak zamezit pádu nečistot do naší vody. Vzhledem k oblíbenosti bazénů dnes už není problém sehnat doslova jakoukoliv bazénovou plachtu, a to z hlediska velikostí, materiálu nebo provedení.

Jakékoliv tvary jsou samozřejmostí

Stejně tak, jako může být bazénová plachta jakékoliv velikosti, může být samozřejmě jakéhokoliv tvaru. A tak nejsou problémem bazénové plachty na kulatý zahradní bazén, ani bazénové plachty na obdélníkový bazén. A to vše s ohledem na jeho konkrétní rozměry, a to hlavně proto, aby primárně dokonale seděla.

Plachta udrží vodu déle teplou

Další výhodou, jakou krycí plachty na bazén mají, je také to, že dokážou udržet vodu mnohem déle teplou. Fungují ve svém principu jako poklička na hrnci, a díky slunci navíc umožní vodu i déle ohřívat. Poslední funkcí, jakou bazénová plachta má je i to, že dokáže zabezpečit váš bazén například proti pádu vašich domácích zvířat, ale samozřejmě i malých dětí. Zvláště u zapuštěných i nadzemních bazénů by tak měla být naprostou samozřejmostí, bez které se neobejdete.

Nahoru