Pro dlouhé zimní večery s vašimi kamarády či rodinou jsou zde strategické hry. Tyto hry se skvěle hodí do kolektivu více hráčů a jejich hraní je zábavou pro všechny. Často se tyto hry hrají velmi dlouhý hrací čas a jejich dokončení je náročné jak časově tak psychicky. Zvolte si tu pravou strategickou stolní hru v našem e-shopu.

Hasbro Monopoly Stranger Things
Zimní výprodej Novinka

Hasbro Monopoly Stranger Things Hasbro Monopoly Stranger Things

Edice Stranger Things ke slavné deskové hře Monopoly. Vyběr postaviček z obou světů. Vhodné pro děti od 14 let.
Skladem – můžete mít 19.01.
Objednáte zítra do 14 hod., doručíme 19.01.
779 Kč -12 %
684 Kč
Pro registrované: 0 Kč
Zvýhodněná cena pro zákazníky s registrací. Zaregistrovat

Strategické hry nejsou prvoplánovaně určeny pro děti, jak se ovšem může zdát. Jedná se spíše o stolní hry, které dobře prověřují vaše myšlení a především pak předvídavost každého jednotlivého hráče. Strategické hry mohou trvat klidně celé hodiny a jejich výsledek nemusí být úplně přesný a konečný. I přes všechny tyto nástrahy ovšem strategické hry nabírají stále větší oblibě a to především díky jejich motivům. Společně se podíváme, které motivy a varianty těchto stolních her vybrat.

Více hráčů

Důležitou otázkou při výběru strategické hry je jednoznačně minimální počet hráčů, který může danou hru hrát. Pokud vyberete strategickou hru pro 6 a více osob je jisté riziko, že se k hře dostanete pravděpodobně velmi málo. Naopak, pokud vyberete stolní hru strategického žánru pro 4 a více osob, pak můžete počítat, že si hru velmi často užijete. Rodina je přece jen nejlepším společníkem pro tyto hry a vy si tak užijete chvilky plné pohody a zábavy. 

Samozřejmostí jsou také strategické hry pro 2 a více hráčů, jen je si potřeba uvědomit, že sebou nesou určitá omezení, kterými mohou být například krátké hrací časy a méně zábavný příběh.

Vhodný motiv her

Skvělými motivy těchto strategických her jsou jednoznačně filmy, seriály a sci-fi verze různých příběhů, které hráče dost často naprosto vtáhnou do děje a taková hra pak může trvat opravdovu dlouho, ne-li celý večer. Pokud se podíváme na rozdělení jednotlivých rolí v těchto strategických stolních hrách, nelze to přesně specifikovat. Často se stává, že ve hře se jeden z hráčů stává jakýmsi vypravěčem a pro ostatní připravuje příběh, kterým se za pomocí různých indicií a nápověd musí podařit dohrát strategickou hru do zdárného konce.


Nahoru