Doby, kdy se váš chlapeček bezcílně plazil po podlaze, jsou již minulostí. Hračky, které v té době měl na světě nejraději, skončily na dně krabice a uložené na půdě. Každého rodiče v okamžiku určité fáze dospívání dítěte přepadne nostalgie, kdy přemítá nad všemi věcmi, které již dávno nejsou pravda. Se slzou v oku pak vzpomínají, jak jednoduché bylo batole potěšit každým sebemenším dárkem. U kluků kolem 10 let už není jednoduché takový efekt vyvolat, protože se jejich potřeby rapidním způsobem změnily.

V tomto věku se dítě mění

Když je vašemu synovi 10 let, už má za sebou snad všechny důležité poprvé. Poprvé se pokusil chodit i mluvit již před strašně dlouhou dobou a má za sebou i první roky školy. Rodiče v těch letech vnímá spíše jako přítěž, která se mu snaží stále dokola opakovat, co se má a co naopak. Čili máte před sebou první období takzvaného vzdoru, který bohužel dosáhne nejvyššího stupně až v období puberty, takže se ho ještě dlouhou dobu nezbavíte.
I tak se ale dá synovi ještě udělat radost koupí hračky pro kluky 10 let. Možností je opravdu spousta a možná ještě daleko více než v období předchozím. Možná se vám zdá, že dnes se děti dokáží zabavit pouze neustálým vysedáváním u počítače nebo s mobilním telefonem v ruce. Vše se ale dá změnit a poslouží tomu právě správný výběr hračky, která jejich pozornost upoutá natolik, že na počítač a internet okamžitě zapomenou.

Hračky pro kluky 10 let vyžadují jistou dávku fantazie

Především je nutné si uvědomit, že chlapce tohoto věku už nepotěšíte vyloženě dětskými hračkami, protože se všemožně snaží dokazovat okolí, že už dospívají. Tento fakt by měl každý rodič brát na vědomí a podle toho se snažit nakupovat. Zároveň je ale stále potřeba rozvíjet jejich logické myšlení a kreativitu. Takže byste se tímhle směrem měli zkusit vydat.
Chlapci mají oproti dívkám opravdu specifické potřeby, které dokáží uspokojit například hračky na ovládání, se kterými se budou chlubit svým kamarádům a spolužákům. Samozřejmě by tyto hračky měly být bezpečné a vyrobené z kvalitních materiálů. Na to je potřeba klást opravdu zvýšený důraz, protože se na trhu vyskytuje mnoho těch nevyhovujících.

Společenské a deskové hry jsou opět v kurzu

Nahradit přínos počítačových her by mohly alespoň z části hry společenské a deskové, které se v poslední době opět dostávají do módy nejen mezi dětmi, ale i mezi dospělými. Desková hra dokáže chlapce mnohému naučit a zároveň podporuje jeho společenského ducha, protože vždycky bude potřebovat nějakého protihráče. Logické myšlení podpoří i fakt, že se ze všech sil bude snažit minimálně vyrovnat svému protivníkovi.
K dostání jsou ale samozřejmě i hry a hračky, které nikoho dalšího nevyžadují, takže si váš chlapec vystačí klidně i sám. Ale v tom případě je potřeba se zaměřit na výběr dle kritérií, které o něm bezpečně víte. Protože základním stavebním kamenem koupě hraček by stále měla být tolik potřebná zábava a pokud vaše dítě hračka nenadchne, těžko s ní bude kdy přicházet do kontaktu. A o to by určitě nikdo z rodičů nestál.

Hračky náročnější na ovládání a přemýšlení nejsou na škodu

Mozek a celkové přemýšlení chlapců v deseti letech si zasluhuje výběr hraček složitějších na logiku a také ovládání, aby si udrželi pocit, že se stále mají co učit. Tento fakt samozřejmě zužitkují i při školní docházce. Když už jsme u školy, na škodu není ani zakoupení hraček, které chlapci pomohou učinit z učení doma alespoň trochu zábavnou činnost. Díky tomu si pak ke škole nebude od útlého věku budovat odpor.

Nahoru