Každé malé dítko touží po stavebnici LEGO. Jedná se o generacemi prověřenou stavebnici s motivy snad všeho, co vás jen napadne. Tyto stavebnice jsou nádherně barevné a jejich využití naleznete jak v dětských pokojích tak i u dospěláků ve vitrínách. V případě stavebnic LEGO se představivosti a věku meze rozhodně nekladou.

Vybíráte LEGO pro své blízké a nevíte kterou zvolit? Nevěšte hlavu, společně se podíváme na pár tipů, rad a triků, jak vybrat to správné LEGO. Nejprve je nutné se zamyslet nad pár základními otázkami, které jsou především s ohledem na věk, záliby nebo třeba pohlaví vašeho nejbližšího. 

Jak volit stavebnici s ohledem na věk? 

LEGO je stavebnice pro všechny věkové kategorie, ale samozřejmě je nutné dbát na věk dítěte. Pro děti a to především pro ty nejmenší LEGO připravilo serii Duplo a Friends, která děti nutí stavět kostičky a rozvíjet u nich tak jemnou motoriku paží a také obecné myšlení a předvídavost. Tyto hračky jsou navíc velmi designově hezky řešené a jejich výhodou je jednoznačně jednoduchost při skládání různých tvarů a barev tak, aby se tyto kostičky k sobě hodily a zapadly do sebe.

Pro starší chlapce, dívky či dospěláky přináší LEGO stavebnice s vyšší obtížností. Jedná se většinou o stavebnice, které jsou spojeny s filmovými a seriálovými hity nebo postavičkami ze světa scifi či komiksů. Samozřejmostí jsou také závodní autíčka, RC modely nebo třeba také jeřáby a stavební technika. Předností těchto hraček pro starší děti a dospělé je jednoznačně jejich obtížnoust, která i zkušené stavitele nutí přemýšlet, kam který dílek patří. Výsledkem pak může být naprosto plně funkční autíčko nebo třeba přesná kopie motoru

Jakou zvolit tématiku stavebnic LEGO? 

Pokud víte, co obdarovávaný má rád a co je jeho koníčkem je pak výběr velmi snadný. Vybírat můžete z nepřeberného množství modelů autíček, modelů pro kluky i holky, různá plavidla či vojenskou tématiku. Ve světě LEGO se opravdu představivosti meze nekladou. Stačí jen vybírat pečlivě a samozřejmě také hledět na cenu, kterou se u nás v hawaj.cz snažíme držet co nejnižší. 

Pokud ovšem nevíte, co přímo má budoucí majitel nejraději, vyberte osvědčenou klasiku, kterou jsou rozhodně policejní či hasičské stanice, různé domy nebo kopie všedních dopravních prostředků v přesném měřítku.

Se stavebnicemi LEGO rozhodně nešlápnete vedle, ať je LEGO určeno pro kohokoliv.


Nahoru