Oblíbenou stolní hrou všech rodičů jsou jednoznačně puzzle. Jedná se o rodinnou stolní hru, která je velice rozšířená a pro všechny může být velkou zábavou. Lze vybírat z velkého množství motivů a obtížností, které z puzzle dělají jednu z nejoblíbenějších stolních her vůbec. Dopřejte svým dětem zábavu a nechte je namáhat mozek

Počet produktů v kategorii: 27

Proč právě puzzle? Je to snadné. Puzzle jsou velmi rozšířenou stolní hrou, kterou znají lidé po celém světě. Princip je velmi snadný a obtížnosti jsou různe. Každý si vybere tu svou pravou variantu a navíc má po složení puzzlí i nějakou hmotnou vzpomínku. 

Od jakého věku se puzzle hodí? 

Odpověď je velmi snadná - od jakéhokoliv. Pro nejmenší děti jsou puzzle dělané tak, aby je učily motorickým pohybům a prvnímu přemýšlení. Většinou se jedná o jakési zjednodušené stavebnice, u kterých je nutné složit připravené tvary k sobě a vytvořit tak celkový motiv. Tyto puzzle jsou většinou vyrobeny z plastu, aby odolaly i těm nejtěžším hrám nejmenších dětí. 

Pro starší děti, chlapce i dívky jsou vyráběny puzzle složitější. Jedná se většinou o střední úroveň obtížnosti, která má za účel především namáhat dětský mozek. Ať už při vizuálním kontaktu nebo při dotyku s jednotlivými dílky puzzle skládačky. Výhodou těchto stolních her je především jejich výsledek. Motiv, který je následně vytvořený z poskládaných puzzle dílků lze velmi jednoduše uchovat a dítě tak má výsledek stále na očích a může se jím pochlubit.

Jaký zvolit motiv? 

Motiv je při výběru puzzle skládaček velmi důležitý. Výsledek těchto puzzle skládaček může být vlastně cokoliv. V některých případech se může jedna to obrázek, fotografii, někdy naopak se jedná o celé tvary či modely. Těmto puzzle skládačkám se říká 3D puzzle a jejich výsledek lze velmi dobře vystavit v kanceláři, pracovně nebo třeba v dětském pokojíčku


Nahoru