V minulosti byly velmi oblíbenými hračkami látkové panenky. V dnešní době se tato tradiční hračka opět vrací do módy a její nabídka je různorodější než kdy dřív. Látkové panenky jsou tou pravou hračkou pro děti každého věku a poptávka po nich roste. V naší nabídce naleznete ty nejprodávanější látkové panenky a jejich cena vás mile překvapí.

Látkové panenky

Hračka, se kterou si jistě hrály už naše babičky a prababičky a dýchá na nás tradicí a trochou nostalgie, to je látková panenka! Textilní panenky ani dnes neztrácejí své kouzlo. Naopak. Díky použitému materiálu jsou látkové panenky vhodné také jako hračky pro nejmenší a dovybavit je lze různým příslušenstvím či domečky pro panenky. Navíc se k nim dá krásně přitulit.

Látková panenka a jejich využití

Panenky nemusí být vyrobené nutně jenom z plastu, jak je tomu zvykem, když jsou kupována takzvaná miminka, nebo jak je tomu zvykem, pokud je kupována třeba panenka Barbie. Velmi oblíbené jsou dnes také látkové panenky. Už jejich název celkem jasně napovídá, jak vypadají a čím jsou charakteristické. Jedná se o panenku, která je vyrobena z látky, a to tak, že je využita i speciální výplň. Někdy je tento typ panenek přirovnáván třeba k maňáskům.

Látkové panenky jsou často pro ty nejmenší

Komu jsou látkové panenky určené primárně? Jsou to ty nejmenší holčičky, kterým slouží spíše jenom jako první hračka, než jako panenka, o kterou by se mohli starat – jako v případě miminek, nebo jako o panenku, kterou by různě strojily a česaly, jako v případě panenek Barbie.
Látkové zaujmou hlavně pro:

  • Pestrý vzhled
  • Odolnost
  • Možnost všestranného hraní

Mají i různé funkce

Nelze nutně říci to, že by látkové panenky byly nutně jenom něčím obyčejným. To určitě ne. Když se na ně podíváme blíže, tak musíme jasně říci, že mohou mít i různorodé funkce. A jaké konkrétně to mohou být? Uvnitř se může skrývat třeba hrací strojek, který bude vydávat určitou melodii. Stejně tak existují i takové panenky z látky, u kterých je možné třeba i to, že hrají dítěti písničku, a to po stisknutí určitého místa na jejich těle.

Pro děti, ale i dospělé

Musíme říci, že látkové panenky dnes nejsou nutně jenom dětskou hračkou. Je totiž možné na ně pohlížet i zcela jinak. A jak konkrétně? Jako na zajímavou věc pro dospělé. Jak proto, že se jedná o zajímavý sběratelský předmět, tak i proto, že se látková panenka dá označit také za něco, čím je možné vyzdobit nejenom interiér dětského pokoje, ale třeba i jiné prostory v bytě, nebo v domě. I to je unikát daných panenek, které kromě výše zmíněných pozitiv umí zaujmout také bohatým výběrem a také příznivou pořizovací cenou.