Pro všechny nadšené kutily je zde nabídka hliníkových žebříků. Kvalitní a lehké materiály, které jsou použity na výrobu těchto žebříků, zaručují dlouhou životnost. Naše nabídka hliníkových žebříků je opravdu velmi pestrá a vybírat můžete z mnoha variant. Od menších skládacích plošin až po opravdu velké, teleskopické hliníkové žebříky. V naší nabídce lze také nalézt multifunkční žebříky z hliníku, které vás překvapí svým širokým spektrem využití.
Práci ve vysokých výškách je téměř vždy třeba nechat na profesionálech. Činnosti, ke kterým ale stačí pouze běžný žebřík, samozřejmě zvládnete i vy sami. Přesto je ale třeba dbát na vaši bezpečnost, a tak je důležité vsadit na prvotřídní vybavení a pomůcky. A mezi ty rozhodně spadají i hliníkové žebříky, které by měly být nejenom automatickou součástí každé domácnosti pro případ nutných oprav, ale samozřejmě je ocení také velká škála řemeslníků, kteří je využijí ke své práci.

Proč právě hliník?

Důvod, proč zvolit právě hliníkové žebříky je v tomto směru jasné. Je to právě hliník, který je materiálem, který nabídne lehkost, ale zároveň je velmi pevný a odolný. To logicky znamená nejenom jistotou vysoké nosnosti, ale zároveň to znamená jistotu toho, že hliníkový žebřík bude i při náročném používání bez jakýchkoliv problémů sloužit celé roky. A to, i pokud ho koupíte u nás, jelikož právě zde máte jistotu nejenom prvotřídních kvalit, ale také velmi nízkých cen.

Široká nabídka délek žebříků

Samozřejmostí je také velmi široký sortiment, v rámci kterého si můžete vybrat řešení určené pro skutečně jakýkoliv účel. V daném směru vám můžeme nabídnout výsuvný žebřík i v délce několika metrů, ale stejně tak menší varianty, určené pro použití na základní, jednoduché práce.

Různé délky hliníkových žebříků

Pokud hledáte žebřík, který zastane práci menších žebříků, ale i těch opravdu velkých je tím správným řešením teleskopický hliníkový žebřík. Hlavní výhodou tohoto žebříku je jeho skladnost. V okamžiku lze z žebříku velikosti do jednoho metru udělat čtyřnásobnou velikost a využít tak jeho plný potenciál v pracovním nasazení u vašeho domu, ale i při stavbě například party stanů.
Stejné funkce nabízí i hliníkové štafle. Jedná se o pomocníka v domácnosti i mimo ní. Štafle dnes nejsou výsadou jen mužů. Velké množství žen využívá hliníkové štafle pro domácí práce, kvůli jejich nízké váze a snadné skladnosti. Z tohoto důvodu jsou stále oblíbenější především v domácnostech a na zahradě. Při teleskopickém prodloužení se v okamžiku stávají z hliníkových štaflí dlouhé profesionální štafle.

Použité materiály

Materiály využité pro konstrukce žebříků jsou především hliník a nerez. Jedná se o velmi kvalitní kovy, které zaujímají přední příčky v životnosti materiálů. Dalším materiálem použitým v konstrukcích žebříků je dural. Systém duralových profilů zajišťuje odolnost a především pevnost těchto žebříků. Výhodou duralových systémů je jejich nízká váha.

Multifunkční žebříky jsou trendem

Pro domácí využití je rozhodně správnou volbou multifunkční hliníkový žebřík z naší nabídky. Jedná se o hliníkové štafle, hliníkový žebřík nebo hliníkové lešení. Větší multifunkční hliníkové žebříky jsou dodávány s podlážkou pro pohodlné řešení menšího lešení. Obsluha tohoto hliníkového žebříku je velmi snadná a rychlá. V krátké chvíli lze udělat z dlouhého žebříku štafle pro domácnost.

Použití žebříku

Pro bezpečné použití hliníkových žebříků je vhodné ustavovat tyto žebříky na rovnou a pevnou plochu. Hliníkové žebříky různé délky by měly být ustaveny a opřeny o pevný opěrný bod pod úhlem cca 75°. Jedná se v tomto případě o bezpečný úhel v různých délkách. Osoba využívající hliníkový žebřík by měla využívat svou výšku jako pracovní nástroj v délce cca 1m, ne více.