Užijte si léto na MAX. Nadzemní bazény pouze nyní za TOP ceny.

Nadzemní bazény pouze nyní za TOP ceny.

Solární plachty nabízejí velmi levné řešení, jak ohřívat vodu ve vašem bazénu. Solární plachty ohřejí vodu v bazénu až o 3 až 5 °C díky působení slunečního záření a ušetří náklady na vytápění až o 70%. Solární plachta navíc může zastoupit funkci krycí plachty a ochrání váš bazén před spadanými nečistotami. V naší nabídce naleznete solární plachty pro všechny standardní rozměry nadzemních bazénů.

Solární plachty nabízejí velmi levné řešení, jak ohřívat vodu ve vašem bazénu. Solární plachty ohřejí vodu v bazénu až o 3 až 5 °C díky působení slunečního záření a ušetří náklady na vytápění až o 70%. Solární plachta navíc může zastoupit funkci krycí plachty a ochrání váš bazén před spadanými nečistotami. V naší nabídce naleznete solární plachty pro všechny standardní rozměry nadzemních bazénů.

Celý text
Řadit podle
12 produktů

Zakrytí bazénu by mělo být v současné době naprostou samozřejmostí v tom ohledu, jak ho uchránit před nečistotami. Kromě běžných plachet ale na trhu existuje také solární plachta, která poslouží k tomu účelu, že zabezpečí mnohem lepší ohřev vody a udržení její samotné teploty. Toho je dosaženo vlastnostmi, jaké solární plachta stejně jako například fotovoltaické panely. Je totiž tvořena bublinkovou strukturou, což vede právě k vynikajícím izolačním vlastnostem.

Vybírejte podle velikosti vašeho bazénu

V našem sortimentu vám samozřejmě nabízíme solární plachty různých velikostí, a to nejenom na námi prodávané bazény. Můžete tak volit jak z konkrétních velikostí, kdy budou vybrané plachty na bazén přímo odpovídat rozměru vašeho zahradního bazénu, tak můžete samozřejmě volit i podle konkrétního tvaru. V daném směru totiž nemusí být plachty na bazény pouze kruhové, ale jsou logicky i obdélníkové.

Plachta má široké možnosti využití

Kromě zmíněného, že dokáže plachta udržet vodu déle teplou, nebo zamezí pádu nečistot, mají bazénové solární plachty i další plus, a to takové, že zamezí odpařování, a tím také ztrátě vody. Navíc mají i další oblast využití, jelikož mohou být použité i jako plachta pod bazén. Tím se stanou i dokonalou izolační vrstvou mezi dnem nadzemního bazénu a zemí jako takovou.

Solární plachta ohřeje vodu v bazénu

Díky izolačním vlastnostem jsou solární plachty skvělým pomocníkem při ohřívání vody v bazénu. Pokud si chcete užít koupání v teplé vodě, je solární plachta skvělým doplňkem, jak teplejší vody docílit. Díky tomu, že má plachta tmavou barvu, přitahuje na sebe sluneční záření, a to potom mnohem efektivněji vodu zahřívá. Bublinková solární plachta navíc díky bublinkám, které působí jako čočky, toto záření násobí.

O kolik stupňů se mi voda pomocí solární plachty ohřeje?

Obecně udávané údaje o zvýšení teploty za pomoci solární plachty je kolem 3 – 5 stupňů Celsia. Samozřejmě tento údaj je třeba brát s rezervou, jelikož je třeba brát v potaz také další faktory, jako je délka slunečního svitu (logicky čím déle slunce svítí, tím více se voda ohřeje) a také velikost bazénu, respektive objem vody v bazénu (čím větší nadzemní bazén máte, tím se pomaleji se bude voda ohřívat, jelikož ji je v bazénu více než je to u malých bazénů, kde se voda ohřívá rychleji).

Další výhody solárních plachet

Kromě možnosti využití solární plachty pro ohřev vody může solární plachta částečně zastoupit funkci krycí plachty a zabránit tak spadávání a usazování nečistot do bazénu. Plachta tak dobře ochrání váš bazén od listí, hmyzu a dalších nečistot. Solární plachta také zabraňuje odpařování vody až o 95 %, takže nebude nutné během sezóny tolik dopouštět do bazénu novou vodu.

Jak používat solární plachtu

Plachtu jednoduše rozprostřete na hladinu bazénu a nechte ji tam po dobu, kdy bazén nevyužíváte. Solární plachta bude díky bublinkám plavat na hladině, a tak není nutné ji nikde přichytávat za okraje. Před používáním bazénu vždy solární plachtu včas odstraňte a nechte ji uschnout na stinném místě a nevystavujte ji přímému slunci. Až po řádném usušení plachty je možno ji složit a uklidit.

www.hawaj.cz/bazeny.html


Infographics
Infographics
Doprava zdarma
Doručení do 24 hodin
Garance nejnižší ceny
17 let jsme s vámi
Chráníme přírodu
Pomáháme potřebným
Nahoru