Jednoduchost a rychlost je v dnešní době hlavním pozitivem daného produktu. U nadzemních bazénů jsou samonosné bazény přesně volbou, která vás potěší. Jedná se o bazény u kterých stačí pouze nafouknout horní nafukovací lem a poté bazén napustit vodou. Bazénová folie se sama napne podle objemu vody a vy tak máte stavbu tohoto bazénu bez starostí. Přesvědčte se sami o jednoduchosti samonosných bazénů.
Ačkoliv většina z nás může znát jenom nadzemní bazény o klasických konstrukcích, které vyžadují montáž, existují i další, mnohem zajímavější varianty. Těmi jsou samonosné bazény, které lehce vycházejí z těch dětských. A to právě unikátností samotné konstrukce. Není totiž třeba jakýkoliv kovových nepopěrných prvků, jelikož tvar bazénu získáme díky tomu, že ho napustíme vodou.

Stačí nafouknout obvodový lem

Zprovoznění bazénu je tedy velice rychlé a jednoduché. Jediné, co totiž stačí, je nafouknutí obvodového lemu. Jakmile je hotovo, stačí bazén napouštět vodou, díky čemuž získá svůj tvar, který bude za všech okolností držet. A to ať už si vyberete samonosné bazény z kategorie nejmenších, nebo naopak z té, kdy jsou jejich průměry přes několik metrů. I takové jsou vzhledem ke konstrukci a snadnosti použití dobrou volbou.

Samostatně, nebo s komplet příslušenstvím

Pořídit si samonosné bazény navíc nikdy nebylo jednodušší. A to jak pro jejich aktuální nízké ceny, tak pro možnost vybírat jak ze samostatných variant, tak i variant s kompletním příslušenstvím. To lze samozřejmě i k tomu druhu bazénů snadno připojit, pokud mluvíme třeba o solárním ohřevu, nebo filtraci. Stejně tak ho lze ale ochránit třeba plachtou, nebo umožnit vstup do bazénu pomocí schůdků.

Nahoru