Bez filtrace dnes nemá význam bazén provozovat, jelikož právě ona je možností, jak udržet vodu čistou. Hledáte-li navíc ty nejlepší varianty bazénových filtrací, rozhodně vás plně uspokojí písková filtrace k bazénu. Ta dnes funguje na velmi jednoduchém a osvědčeném principu, kdy voda protéká několika vrstvami písku. Ten dokáže účinně zachytit i ty nejmenší pevné částečky, díky čemuž vodu velmi účinně vyčistí.

Údržba filtrace je snadná

Velkým plusem této možnosti je i údržba. V tomto směru je jedinou podstatnou činností nutnost propírání písku, což může být u kvalitních typů automatickým postupem. A tak písková filtrace pracuje téměř zcela sama, díky čemuž je voda ve vašem bazénu čistá přesně tak, jak si sami představujete. Další nezbytností může být i výměna písku, kterou je ale třeba provádět v intervalu let.

Jak vybrat konkrétní typ?

Hlavní roli při výběru by měl hrát váš bazén, a to konkrétně jeho typ, ale také jeho konkrétní objem. Podle něho totiž vyberete konkrétní výkon, který bude písková filtrace k bazénu mít. V rámci naší široké škály produktů si tak zaručeně vyberete varianty od těch nejméně výkonných, po skutečně špičkové modely na trhu. Navíc i s jistotou nízké spotřeby i při každodenním použití.