Užijte si léto na MAX. Nadzemní bazény pouze nyní za TOP ceny.

Nadzemní bazény pouze nyní za TOP ceny.

Nabíjecí wallbox je v případě vyřízení dotace plně hrazen programem Nová zelená úsporám. V době pořízení fotovoltaiky nemusíte vlastnit elektrické vozidlo, myslete na budoucnost.

Nabíjecí wallbox je v případě vyřízení dotace plně hrazen programem Nová zelená úsporám. V době pořízení fotovoltaiky nemusíte vlastnit elektrické vozidlo, myslete na budoucnost.

Celý text
Řadit podle
0 produktů
Pro zvolenou kombinaci fitrů nebyly nalezeny žádné položky.

Jedná se o ideální volbu, pokud máte elektrické vozidlo. Nabíjení elektromobilu je pak velmi pohodlné, rychlé a především naprosto pod kontrolou díky mobilní aplikaci. V případě Wallboxu, nebo-li nabíjecí stanice, můžete nabíjet váš elektromobil přímo z domova, z vašich solárních panelů a není potřeba natahovat několika metrové kabely. Počet uživatelů elektromobilů postupně roste a není divu. Ceny energií rostou a především v rámci udržitelnosti se jedná o správnou volbu. Pro maximální využití domácí solární elektrárny, je skvělou volbou tato nabíjecí stanice, zvaná wallbox.

Jak vybírat ten správný Wallbox?

V případě Wallboxů je potřeba vybírat vždy ten správný, aby byl dostačující k nabíjení vašeho elektromobilu a aby byl především bezpečný. Vybírejte tedy nabíjecí stanici vždy podle následujících parametrů - dobíjecí výkon, počet fází, zda-li je připojitelný k solární energii, zda-li má připojení přes wifi a další. Na trhu naleznete mnoho druhů nabíjecích stanice a záleží jen na vás, který si vyberete. Je to stejné jako při výběru fotovoltaické elektrárny.

Proč si vybrat právě wallbox a ne jen zásuvku? 

Elektromobil lze nabíjet jakoukoliv formou elektrické energie. Lze tedy elektromobil zapojit do zásuvky ve vašem domě a automobil dobít. Důležité je ovšem pamatovat na fakt, že klasická zásuvka ve vašem domě či bytě není určená na dlouhodé nabíjení výkonem kolem cca 3,7 kW a není opatřena ochranou proti přepětí a podpětí, nemá kontrolu PE a N vodičů, není vybavena hlídáním únikových proudů - odpojení vozidla při detekci úniku (AC i DC složka), nemá pravděpodobně správný průřez vodičů a další. Z tohoto důvodu je wallbox mnohem lepší volbou. 

Zkráti Wallbox dobu nabíjení? 

Ano. A razantně! Standardní nabíječka, dodávaná k elektromobilu nabíjí výkonem 2,3 kW. Pokud si tedy uvědomím, že běžné elektromobily jsou vybaveny 24 kW bateriemi, pak nabíjení jedné baterie trvá cca 11 hodin. Pravidelně jsou ale elektromobily nabíjeny mnohem delší dobu. Nelze je totiž nabíjet lineárně. Můžete tak pohodlně nabíjet automobil například z nasbírané solární energie, která je uložena v solárních bateriích


Infographics
Infographics
Doprava zdarma
Doručení do 24 hodin
Garance nejnižší ceny
17 let jsme s vámi
Chráníme přírodu
Pomáháme potřebným
Nahoru