Užijte si léto na MAX. Nadzemní bazény pouze nyní za TOP ceny.

Nadzemní bazény pouze nyní za TOP ceny.

Proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu?

 
Proč právě fotovoltaické solární panely? Mějte energii pod kontrolou. Fotovoltaické panely vyrábí elektřinu za pomoci slunečního záření. Nejvíce elektrické energie vyrobí zhruba od dubna do září, kdy jsou nejdelší dny. Domácí fotovoltaika zvládne ale i v zimě, při hezkém počasí, vyrobit několik kilowatthodin.

Výhody solárních panelů

 • udělají veškerou práci za vás
 • můžete užívat elektřinu zcela zdarma
 • solární panely stačí umístit na vhodné místo, kde slunce svítí největší část dne

Na Hawaj.cz nabízíme kvalitní fotovoltaické solární panely značek Jinko a Risen. Obě značky solárních panelů patří mezi ověřené a nejprodávanější fotovoltaické panely na trhu.

 • jsou vyrobené z nezávadných materiálů
 • mají dlouhou životnost
 • jsou velmi účinné a jejich účinnost klesá pomalu
 • snadná montáž a následné zapojení do sítě
 • díky firmám, které se na montáž specializují, je samotná instalace otázkou pár hodin


Pokud se rozhodnete pořídit si fotovoltaickou elektrárnu, díky unikátnímu řešení dosáhnete výroby vlastní energie a její spotřeby. V blízké budoucnosti tak dosáhnete, v kombinaci se sdílením přebytků vyrobené elektřiny, do značné míry energetické soběstačnosti.


KAM JE TŘEBA SOLÁRNÍ PANELY IDEÁLNĚ UMÍSTIT?
 

Solární panely stačí umístit na vhodné místo tam, kde slunce svítí největší část dne. Ideálním řešením je vzhledem k přímému slunečnímu záření střecha vašeho domu, konkrétně pak strana orientovaná na jih se sklonem 25 – 38 stupňů.  Překážkou ale není ani strana natočená na jihovýchod nebo jihozápad.

JAK SOLÁRNÍ PANELY FUNGUJÍ?

Zjednodušeně můžeme říci, že solární panely využívají fotovoltaickou metodu, která přeměňuje sluneční záření na stejnosměrný elektrický proud. Prostředníkem tohoto jevu jsou fotovoltaické články, které dohromady tvoří celek a tedy solární panel. Energie dopadajícího světla se v článku změní na elektrickou energii. Když se tedy k článku pomocí vodičů cokoliv připojí, začnou se kladné a záporné náboje vyrovnávat a obvodem začne procházet elektrický proud.  

PROČ SE VÁM VYPLATÍ FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA?

Přemýšlíte o tom, zda se vám taková fotovoltaika domů vyplatí? Pojďme si to shrnout. Za jeden solární panel utratíte řádově pár tisíc korun. Určitě vás ale napadá otázka kolik jich potřebujete na to, aby vám naplno posloužily ve vaší domácnosti? Samozřejmě záleží na velikosti vašeho domova. Celková výše investice se může vyšplhat až na statisíce, avšak tato investice se vám vrátí.  A její návratnost je blesková.

O tom vás může přesvědčit tato velmi jednoduchá a logická rovnice:

 • za běžnou elektřinu utratíte ročně desítky tisíc korun
 • náklady za solární energii jsou však minimální, takže máte vše do několika let zpět
 • navíc, při splnění podmínek můžete dosáhnout i na dotační podporu v rámci programu Nová zelená úsporám
   

CO K SOLÁRNÍM PANELŮM JEŠTĚ POTŘEBOVAT A KDO MI FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU DOMA NAMONTUJE?

Pouze solární panely pro vytvoření fotovoltaické elektrárny nestačí. Veškeré potřebné komponenty najdete na Hawaj.cz. Ke kompletní instalaci jsou potřeba také měniče napětí pro solární panely a baterie. Na webu Photosol.cz nabízíme spolehlivé třífázové hybridní měniče napětí pro solární panely GoodWe a kvalitní vysokonapěťové baterie Dyness Tower.


 

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM. JAK MOHU ZÍSKAT DOTACI?

Dotační programy vám na první pohled mohou připadat až příliš složité. Opak je ale pravdou, nyní vám přehledně ukážeme, že finanční příspěvek můžete získat velmi jednoduše a bez stresu. Neberte to na lehkou váhu, protože dotační program vám pomůže k získání energetické soběstačnosti a počáteční investice se vám do několika let vrátí. Abyste na dotaci dosáhli, je potřeba splnit konkrétní podmínky.
 

DOTAČNÍ PROGRAM NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Dotační program má na starosti Ministerstvo životního prostředí a správcovskou ruku nad ním drží Státní fond životního prostředí. Tento program je částečně financován také z prodeje emisních povolenek, které  souvisejí s vypouštěním skleníkových plynů do ovzduší.  Jedná se o tzv. kjótský protokol, který reguluje prodej emisních povolenek. Reguluje vypouštění skleníkových plynů, a když už nějaké povolí, vybrané peníze investuje do zelenějších zdrojů energie.

Pro koho je dotace určená?

 • občanům, majitelům a firmám, kteří staví rodinné a bytové domy v České republice
 • lidem, kteří trvale bydlí v rekreačních objektech
 • lidem, kteří si od developera koupí úsporný rodinný dům nebo bytovou jednotku v bytovém domě
 • program se mimo jiné vztahuje právě na solární termické a fotovoltaické systémy
   

NEBOJTE SE PAPÍROVÁNÍ

Pokud máte obavu, že vás odradí zdlouhavé papírování, uklidníme vás. Není to složité a celý postup vám shrneme v pár základních bodech.

1. Připravíte si potřebné odborné posudky.
2. Založíte si účet uživatele (tzv. Elektronická identita občana), kde si můžete kontrolovat stav své žádosti.
3. Žádost o dotaci vyplníte elektronicky.
4. Proběhne kontrola vaší žádosti ze strany Státního fondu životního prostředí.
5. Obdržíte akceptační dopis a můžete začít.
6. Po realizaci doložíte potřebné dokumenty.
7. Čekáte na výplatu dotace.


 

NA JAKÝ FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK MŮŽETE SÁHNOUT?

Konkrétní částka limity nemá, pohybuje se od desítek po stovky tisíc korun, u bytových domů dokonce v řádech milionů korun. Pro výpočet částky je rozhodující energetická úspora tzn., že výše dotace může dosáhnout až 50 % z celkových výdajů. Pro výpočet můžete využít kalkulačku na webu Zelená úsporám.
 

DOKDY MOHU O DOTACI POŽÁDAT?

Program Nová zelená úsporám je aktuálně vypsán až do roku 2030. Příjem dotací se otevřel 12. října 2021 a aktuálně je nejzazším termínem pro podání žádosti 30. červen 2025.
 

SOLÁRNÍ PANELY OD NÁS, DOTACE NA DOSAH

Pokud jste článek dočetli až sem, odhodlali jste se k pořízení vlastní fotovoltaické elektrárny. Gratulujeme a máme pro vás skvělou zprávu. Fotovoltaické solární panely z našeho e-shopu Hawaj.cz jsou přesně ty, na které můžete žádost o dotaci vztáhnout. Výhodou pořízení si solárních panelů u nás, je kromě úspory energie, také 25-letá záruka na jejich výkon.

 


Infographics
Infographics
Doprava zdarma
Doručení do 24 hodin
Garance nejnižší ceny
17 let jsme s vámi
Chráníme přírodu
Pomáháme potřebným
Nahoru