x

🚚 Doprava zdarma pro všechny objednávky nad 1499 Kč 🚚

🚚 Doprava zdarma od 1499 Kč 🚚

Jak ušetřit energii? Nad tím se asi pozastavuje každý u nás. Pokud bychom chtěli ušetřit životní prostředí a topit elektřinou, často bychom se nedoplatili. Jak se tedy zavděčit všem a ušetřit i nějakou tu korunu? Víte jak na to? Pojďme se podívat, jak lze snadno ušetřit za ohřev teplé vody.
Jak ušetřit energii? Nad tím se asi pozastavuje každý u nás. Pokud bychom chtěli ušetřit životní prostředí a topit elektřinou, často bychom se nedoplatili. Jak se tedy zavděčit všem a ušetřit i nějakou tu korunu? Víte jak na to? Pojďme se podívat, jak lze snadno ušetřit za ohřev teplé vody.
Celý text
22 produktů

Řešení existuje

Jedno z možných řešení je využít sluníčko. Teplá voda v domácnosti je velmi důležitá, využíváme ji každý den, a i zde platí, že čím nižší náklady, tím lepší. Ohřev teplé vody je druhou nejvyšší položkou spotřebované energie v domácnostech a zaplatíme za ní až čtvrtinu nákladů na bydlení. Kromě solárních panelů na vytápění domu, máme možnost využít solární panely na ohřev vody. Využití solárních kolektorů neboli panelů pro ohřev vody patří mezi nejběžnější způsoby využití solární energie. Hlavní výhodou je snadná dostupnost solární energie a provoz tohoto systému nic nestojí. Je pravdou, že sluníčko, na kterém je tento systém závislý, je nevyzpytatelný. Ne každý den máme slunce, je ale prokázáno, že se solárním systémem ušetříte až 70% nákladů na ohřev teplé vody v domácnosti. Zauvažujte, zda by se systém na ohřev vody nezalíbil i vám a neušetřil vám čas i peníze.

Jak funguje ohřev vody pomocí sluníčka?

Jak celý proces ohřevu funguje? Princip ohřevu vody pomocí solární energie je velmi jednoduchý. Při přípravě teplé vody by mělo být spotřebováno minimální množství energie. Pokud potřebujeme teplou vodu na koupání, mytí nádobí nebo sprchování, voda je ohřívána bezplatnou sluneční energií. Pořiďte si solární panely na ohřev vody a především v létě bude veškerá spotřebovaná voda ohřívána sluníčkem, na jaře a na podzim bude voda ohřívána částečně solárními panely a částečně kotlem a v zimě, kdy sluníčko moc nesvítí a nemá takovou sílu, je voda ohřívána vesměs kotlem. To jednoduché řešení, nemyslíte?

Z čeho jsou vytvořeny solární panely?

Solárním panelům se také říká fotovoltaické moduly a jsou vytvořené z fotovoltaických článků. „Foto“ znamená světlo a „voltaický“ značí produkci elektřiny. Články se skládají ze dvou vrstev polovodičů, z toho jedna vrstva má negativní náboj a druhá pozitivní náboj. Tyto vrstvy jsou chráněny speciálním sklem. Polovodič vstřebává fotony ze slunečního záření a přeměňuje je do stejnosměrného proudu elektřiny. Ve střídači napětí se poté vytváří střídavý proud, který je veden do domu na ohřev vody. Životnost solárních panelů se udává 30-40 let a to už je pěkná řádka let, nemyslíte, že by to stálo za to? Vyberte si ze široké nabídky.

Jiné využití solárních panelů

Pořiďte si bazén. Solární energii nemusíme využívat jen v domě, ale také venku na zahradě. Jak skvělé by bylo mít doma teplou vodu v bazénu. I to je možnost, jak využít solární panely na ohřev vody nebo solární sprchy pro ohřev vody na vaší zahradě. Montáž solárního ohřevu je velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Panel se instaluje za filtrační zařízení k bazénu a měl by být umístěn tam, kde nejvíce svítí sluníčko. Během dne můžeme regulovat průtok vody přes solární panel a tak ohříváme vodu jen přes den, kdy svítí slunce. Nebylo by skvělé užít si teplou vodu v bazénu i večer nebo při chladnějším počasí? Vyzkoušejte to, a ocení to především děti, které nebudou chtít z teplého bazénu vylézt. Prohlédněte se, jaké máte možnosti nákupu a neváhejte.

Infographics
Infographics
Doprava zdarma
Doručení do 24 hodin
Garance nejnižší ceny
14 let jsme s vámi
Chráníme přírodu
Pomáháme potřebným
Nahoru