Toto zboží si právě prohlíží 2 lidé

Trakční baterie VARTA Professional Dual Purpose EFB 80Ah, 12V, LED80 Trakční baterie Varta Professional 80Ah

Průměrné hodnocení
4.80
Hodnotilo 151 uživatelů
Vaše hodnocení

Hodnotit
Hodnotit produkt
5 000 Kč
Vyprodáno Hlídat dostupnost

Může se hodit

Trakční baterie Varta Professional Dual Purpose 80Ah 12V 800A LED80

 

Trakční baterie Varta Dual Puprose je ideální pro lodní elektromotory, obytné vozy, čluny, lodě, plachetnice, solární zařízení, mobilní systémy řízení dopravy, semafory apod.

Trakční baterie Varta Professional Dual Purpose jsou založené na bázi konvenčních zaplavených akumulátorů, které známe z běžného provozu - například autobaterie. Baterie mají rovněž stejný tvar a jsou ukončeny shodnými kontakty o průměru 19,5 mm (pravý pól) a 17,9 mm (levý pól). Hlavním rozdílem je však použitá technologie při výrobě olověných elektrod uvnitř článků. Oproti klasickým startovacím bateriím mají trakční baterie zesílené mřížky elektrod, čímž se docílí vyšší odolnosti při opakovaném, tzv. cyklickém vybíjení. Baterie jsou bezúdržbové, kde tedy odpadá nutnost doplňování destilované vody v průběhu životnosti baterie. Trakční baterie, díky své cyklické odolnosti, vydrží oproti běžným autobateriím větší zátěž a také delší dobu v provozu. Životnost trakčních baterií Varta je zhruba 200 cyklů při vybíjení na 50% DOD (depth of discharge = hloubka vybití). Klasické startovací autobaterie mají zhruba 80 - 100 cyklů.

Tato trakční baterie je vhodným doplňkem námi nabízených lodních motorů. Velkou výhodou je jejich praktický a robustní úchop, který využijete především pro přenášení této baterie k lodnímu motoru a zpět do místa skladování.

Pro provoz elektromotoru jsou vhodné trakční baterie namísto běžných autobaterií, které nejsou pro tento účel vhodné a které při tomto provozu zničíte. Důvodem ničení obyčejných autobaterií je jejich nabíjení a vybíjení do minimální hodnoty.

Provozní doba elektromotoru je ovlivněna několika faktory. První je kapacita akumulátoru v Ampérhodinách, druhým je velikost odebíraného proudu v Ampérech, další je rychlost jakou jedete, jaké je zatížení vaší lodě a v neposlední řadě jsou to povětrnostní podmínky za kterých je elektromotor používán.

 

Hlavní přednosti Varta Professional Dual Purpose (Deep cycle):
 • Konstrukce odolná proti vytečení až do náklonu 90°
 • Nejmodernější technologie
 • použití Dual Power - vhodná pro startování i napájení (pohon)
 • Velká cyklická odolnost
 • Bezúdržový provoz
 • Snadný transport
 • Minimální samovybíjení
 • Ochrana proti zpětnému zápalu

Technické parametry:
 • Napětí: 12 V
 • Kapacita: 80 Ah
 • Startovací proud: 800 A
 • Krátký kód: LED80
 • Polování: plevé
 • Typ uchycení: B13
 • Rozměry: 315 x 175 x 190 mm
 • Hmotnost: 22 kg

 

Výpočet spotřeby el. energie:

Příklad je počítán pro 72 Ah baterii, pro 75 Ah a dosaďte patřičné hodnoty:
Výpočetní vzorec: I = P U I = proud v A, P příkon spotřebiče ve W, U = napětí ve V
Proud x požadovaná doba provozu = potřebná kapacita (A) (hodiny) (Ah) K5
Rezervní faktor = x 1,7 trakční baterie
Přibližný výpočet provozní doby (hodin):
Potřebná kapacita K5 (Ah) Provozní hodiny = --------------------------------
Proud I (A)
Příklad : typ akumulátoru 955 51 Spotřebič - příkon (W) příklad provozu (hod)
Kapacita K5 55 Ah Chladnička 30W 13 hod
Kapacita K20 72 Ah Televize 50W
Nabíjecí proud A 6 A

 

Tipy na správné zacházení s trakční baterií:

Doporučujeme skladovat trakční baterie při teplotách nejlépe do 10 stupňů, kdy stačí kontrolovat stav nabití po 3 měsících. Při vyšší teplotě, pokojové, dochází k urychlování samovybíjení a doporučená kontrola stavu nabití je již každých 1,5 měsíce. Měření stačí provádět obyčejným voltmetrem a baterie by neměla klesnout pod 12.2 V.

Tato hodnota je kritickou hranicí pouze při samovolném vybíjení, když není baterie používána. Při provozu elektomotoru dochází k většímu vybíjení. Pokud trakční baterie bude po vybití v klidném stavu, lze naměřit opět správné hodnoty.

Po nabití by baterie měla vykazovat hodnotu cca 13.5 V a po zhruba 8 hodinách po odpojení by hodnota měla klesnout na 12.6 V. Po hloubkovém vybití je nutné baterii opět nabít a neskladovat ji ve vybitém stavu. V případě vybité baterie hrozí její nevratné poškození, tzv. sulfidace. Pro využití 100% kapacity doporučujeme používat nabíječky s tak zvaným pulsním proudem.

Při nabíjení klasickými autodobíječi není baterie nabita na plnou kapacitu a lze jí jednoduše poškodit. Při skladování v nízkých teplotách je nutné, aby byla baterie velmi dobře nabitá.

Parametry produktu: Trakční baterie VARTA Professional Dual Purpose EFB 80Ah, 12V, LED80

Název parametru Hodnota
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 20 Kg
Výrobce: Varta
Typ kontaktů: 1, (plus průměr 19,5, mínus průměr 17,9)
Umístění kontaktů: 0, (PLUS) pól vpravo
Typ uchycení: B13
Krátký kód: LED80
Napětí: 12V
Startovací proud: 800 A
Kapacita Translator unavailable (An exception occurred while executing 'INSERT INTO lang_token (token) VALUES (?)' with params ["Kapacita"]: SQLSTATE[23000]: Integrity constraint violation: 1062 Duplicate entry 'Kapacita' for key 'UNIQ_8CF435895F37A13B'): 80 Ah
Infographics
Infographics
Doprava zdarma
Doručení do 24 hodin
Garance nejnižší ceny
17 let jsme s vámi
Chráníme přírodu
Pomáháme potřebným
Nahoru