Toto zboží si právě prohlíží

Trakční baterie Varta Professional DC 12V 60Ah 560A Trakční baterie Varta Professional 60Ah

Trakční baterie Varta Professional DC 12V 60Ah 560A
Průměrné hodnocení
4.9
Hodnotilo 79 uživatelů
Vaše hodnocení

Hodnotit
Hodnotit produkt
Akce
Dříve: 3500 Ušetříte: 35%
2269 Kč vč. DPH
Skladem – můžete mít zítra Pokud objednáte dnes do 14 hod., doručíme 17.07.

Příslušenství

TRAKČNÍ Baterie Varta Professional DC 12V 60Ah 560A

 

Trakční baterie VARTA je vhodným doplňkem námi nabízených lodních motorů. Jedná se o baterie se systémem Deep Cycle. Baterie s tímto systémem mají dvojnásobnou cyklickou odolnost a minimální samovybíjecí vlastnosti. Díky tomu jsou vhodné především pro startování a napájení.
Velkou výhodou trakčních baterií Varta je jejich praktický a robustní úchop, který využijete především pro přenášení této baterie k lodnímu motoru a zpět do místa skladování.


Pro provoz elektromotoru jsou vhodné trakční akumulátory na místo běžných autobaterií, které nejsou pro tento účel vhodné a které při tomto provozu zničíte. Důvodem ničení obyčejných autobaterií je jejich nabíjení a vybíjení do minimální hodnoty.


Provozní doba elektromotoru je ovlivněna několika faktory. První je kapacita akumulátoru v Ampérhodinách, druhým je velikost odebíraného proudu v Ampérech, další je rychlost na jakou jedete, jaké je zatížení Vaší lodě a v neposlední řadě jsou to povětrnostní podmínky za kterých je elektromotor používán.

Fotografie produktu je pouze ilustrační, baterie ve skutečnosti může mít jinou barvu a také opticky může fotografie zkreslovat rozměr!

 

Výhody:
 • Dvojnásobná cyklická odolnost
 • Vlastnosti baterie VARTA Professional Deep Cycle jsou výsledkem nejmodernějšího technologického vývoje a odpovědí na rostoucí nároky na baterie.
 • Použití Dual Power – vhodná pro startování a napájení
 • Bezúdržbová
 • Bezpečnější použití
 • Snadný transport
 • Dlouhá životnost a odolná konstrukce
 • Vysoký elektrický výkon
 • Ochrana proti zpětnému zápalu
 • Inovativní technologie desek
 • Minimální samovybíjení

Technické parametry:
 • Napětí: 12 V
 • Kapacita: 60 Ah
 • Polování: levé
 • Upevňovací lišta: B13
 • Startovací proud: 560 A
 • Rozměry: 242 x 175 x 190 mm
 • Hmotnost: 17  kg

 

Trakční baterie pro dlouhodobé vybíjení je vhodná tam, kde je třeba dodávat po delší dobu stejnosměrný proud. Trakční baterie pro dlouhodobé vybíjení jsou konstruovány pro dlouhou životnost při cyklických zátěžích. Akumulátor pro dlouhodobé vybíjení smí být vybíjen maximálně do 80% jmenovité kapacity.
Pokud se vybíjí více snižuje se jeho životnost (vydrží menší počet nabíjecích cyklů). Nabíjení není dobré provádět klasickou nabíječkou, jako pro startovací akumulátory,ale speciální nabíječku Fairstone, kterou Vám doporučujeme a máme ji v naší nabídce!

 

Výpočet spotřeby el. energie:

Příklad je počítán pro 72 Ah baterii, pro 80 Ah a dosaďte patřičné hodnoty:
Výpočetní vzorec: I = P U I = proud v A, P příkon spotřebiče ve WU = napětí ve V
Proud x požadovaná doba provozu = potřebná kapacita (A) ( hodiny ) ( Ah ) K5
Rezervní faktor = x 1,7 trakční baterie
Přibližný výpočet provozní doby (hodin):
Potřebná kapacita K5 (Ah) Provozní hodiny = --------------------------------
Proud I (A)
Příklad : typ akumulátoru 955 51 Spotřebič - příkon (W) příklad provozu (hod)
Kapacita K5 55 Ah Chladnička 30W 13 hod
Kapacita K20 72 Ah Televize 50W
Nabíjecí proud A 6 A

 

Tipy na správné zacházení s trakční baterií:

Doporučujeme skladovat trakční baterie při teplotách nejlépe do 10 stupňů, kdy stačí kontrolovat stav nabití po 3 měsících. Při vyšší teplotě, pokojové, dochází k urychlování samovybíjení a doporučená kontrola stavu nabití je již každých 1,5 měsíce. Měření stačí provádět obyčejným voltmetrem a baterie by neměla klesnout pod 12.2 V.
Tato hodnota je kritickou hranicí pouze při samovolném vybíjení, když není baterie používána. Při provozu elektomotoru dochází k většímu vybíjení. Pokud trakční baterie bude po vybití v klidném stavu, lze naměřit opět správné hodnoty.
Po nabití by baterie měla vykazovat hodnotu cca 13.5 V a po zhruba 8 hodinách po odpojení by hodnota měla klesnout na 12.6 V. Po hloubkovém vybití je nutné baterii opět nabít a neskladovat ji ve vybitém stavu. V případě vybité baterie hrozí její nevratné poškození, tzv. sulfidace. Pro využití 100% kapacity doporučujeme používat nabíječky s tak zvaným pulsním proudem.
Při nabíjení klasickými autodobíječi není baterie nabita na plnou kapacitu a lze jí jednoduše poškodit. Při skladování v nízkých teplotách je nutné, aby byla baterie velmi dobře nabitá.

 

Parametry produktu: Trakční baterie Varta Professional DC 12V 60Ah 560A

Název parametruHodnota
Záruka:24 měsíců
Hmotnost:17 kg
Rozměr:242 x 175 x 190 mm
Výrobce:Varta
Kapacita :60 Ah
Startovací proud:560 A
Napětí:12 V
Trakční baterie Varta Professional DC 12V 60Ah 560A Trakční baterie Varta Professional DC 12V 60Ah 560A
Nahoru