x

Plýtvání nemáme rádi a jídlo se nevyhazuje. Stejně tak se snažíme co nejvíce zužitkovat krmiva pro čtyřnohé kamarády. Balení, u nichž došlo k překročení data minimální trvanlivosti tak nabízíme s opravdu vysokým cenovým zvýhodněním.

Plýtvání nemáme rádi a jídlo se nevyhazuje. Stejně tak se snažíme co nejvíce zužitkovat krmiva pro čtyřnohé kamarády. Balení, u nichž došlo k překročení data minimální trvanlivosti tak nabízíme s opravdu vysokým cenovým zvýhodněním.

Celý text
Řadit podle
5 produktů

Abychom mohli našim zákazníkům nabídnout širokou nabídku značek a typů krmiv, držíme vše skladem. Někdy se ale stane, že se krmivo v době výrobcem uvedeného data minimální trvanlivosti neprodá.

Jako prodejce máme několik možností, jak s tímto krmivem naložit.

Vyhazovat krmiva, i když jsou po datu minimální trvanlivosti nám přijde jako nejhorší řešení. Kvalitní značková sušená a konzervovaná krmiva, pokud jsou správně skladována a v neporušeném balení, je možné bezpečně spotřebovávat ještě několik měsíců po datu minimální trvanlivosti.

Prodej krmiv i po datu minimální trvanlivosti, platná legislativa naštěstí umožňuje a část krmení tak ještě může být k užitku. Měsíc a rok minimální trvanlivosti uvádíme u produktu, tak, aby zákazník vždy věděl, kdy krmivu uplynul datum minimální trvanlivosti. Tato krmiva nabízíme za opravdu vysoké slevy, ale pouze po omezený čas.

Dárcovství spolkům a organizacím, pečujícím o opuštěná zvířata. V případě, že se krmivo v průběhu několika měsíců neprodá ani se slevou, daruje jej Hawaj.cz tam, kde ještě pomůže. Proto aktuálně hledáme a útulky pro opuštěná zvířata a další organizace, které následně oslovíme a neprodaná krmiva jim věnujeme.

 

Význam termínů spotřeby na baleních potravi na krmiv

Minimální trvanlivost
Tímto datem se označuje potravina, která má dlouhou životnost. I po uplynutí uvedeného data je potravina zpravidla vhodná pro konzumaci, výrobce již však negarantuje její plnou výživovou a chuťovou kvalitu. V obchodech se potraviny mohou prodávat i po uplynutí doby minimální trvanlivosti, pokud jsou viditelně označené a oddělené od zbytku zboží. Příkladem je právě vysušované zvířecí krmivo (granule,pamlsky) nebo konzervované výrobky (masové konzervy a kapsičky).

Spotřebujte do
Datum se uvádí na potravinách, které jsou čerstvé a s relativně krátkou dobou trvanlivosti. Takové jídlo po datu spotřeby může představovat zdravotní riziko a již by se nemělo konzumovat. Proto, po uplynutí uvedeného data už se produkt dále nesmí prodávat. Jde například o mléčné výrobky, chlazené maso nebo výrobky studené kuchyně a další.


Infographics
Infographics
Doprava zdarma
Doručení do 24 hodin
Garance nejnižší ceny
15 let jsme s vámi
Chráníme přírodu
Pomáháme potřebným
Nahoru