Pokud hledáte ekologický a ekonomický dopravní prostředek do města nebo na kratší vzdálenosti, rozhodně zvolte elektrokoloběžku, která vám nabídne pohodlné svezení bez námahy a starostí. Elektrokoloběžka lze vybírat v různých velikostech a specifikacích tak, aby vyhověla opravdu každému. Neváhejte a přesvědčte se sami, jak skvělým doplňkem vašeho života, může elektrokoloběžka být.

Elektrokoloběžka pro jízdu kdekoliv

Při výběru vhodné elektrokoloběžky je potřeba se rozhodnout, jaké využití bude tato elektrokoloběžka mít. Existuje velké množství specifikací a značek, těchto stále velmi oblíbenějších dopravních prostředků. Najdete mezi nimi elektrokoloběžky do města, pro děti nebo třeba i terénní, které obstojí i v jízdě na nerovném povrchu či hliněné cestě.

Jakou kapacitu baterie vybrat?

Jeden z nejdůležitějších aspektů při již zmíněném výběru, je jednoznačně kapacita baterie. Pokud chcete, aby byla elektrokoloběžka využívána ve městě, pro jízdu do zaměstnání, na nákupy či jako dopravní prostředek, je nutné pamatovat, že baterie má omezenou kapacitu a nabíjení této baterie zabere určitý čas.
Pokud budete využívat elektrokoloběžku na krátké pojížďky, nemusíte mít strach, že se vám někde vybije. Jednoduše pak na elektrokoloběžku nasednete a tak jako na klasické koloběžce se dopravíte tam, kam potřebuje. Na delší trasy je ale zapotřebí pamatovat, že elektrokoloběžka má maximální dojezd, případně si sebou vzít nabíječku, abyste mohli elektrokoloběžku dobít.

Materiál, který zvolit při výběru elektrokoloběžky?

Většina elektrokoloběžek se vyrábí z co možná nejlehčích materiálů, jako je hliník, jako tomu je také například u bazénů. Výrobci se snaží elektrokoloběžky vyrábět tak, aby vážili co nejméně, ale jejich nosnost byla co nejvyšší. Některé elektrokoloběžky mohou mít nosnost až 120 kg, při váze samotné elektrokoloběžky pouhých 15 kg. Nízká váha elektrokoloběžky je z důvodu toho, aby ve složeném stavu zabírali co nejméně místa a byly snadno přenosné.
Speciálními materiály, ze kterých může elektrokoloběžka být vyrobena, jsou například letecký hliník, karbon ale také normální hliník, či lehčený nerez. Elektrokoloběžka má v sobě dobíjecí baterii a i díky té je váha vyšší či nižší.

Jaká zvolit kolečka

Elektrokoloběžky jsou konstruovány přednostně na jízdu po betonu či asfaltu. Jedná se o městský doplněk, případně o dopravní prostředek vhodný na silnici či chodník. Samozřejmostí ale bývá, že je potřeba někdy využít také cesty, které nejsou úplně rovné. Z tohoto důvodu jsou některé elektrokoloběžky vybaveny nafukovacími kolečky, která zajistí stabilitu a pohodlí i na nerovném povrchu. Tyto kolečka bývají vyrobeny z odolných materiálů a jsou nafukovací. V případě pevných plastových koleček je jízda také bezpečná, ale je nutné jezdit opatrněji s přehledem, co se může objevit na vozovce.

Elektrokoloběžka je skvělým doplňkem pro vaše cestování, ale také jako hračka pro děti. Jedná se o bezpečný způsob dopravy, jen je vždy nutné pamatovat na ochranu. Rozhodně doporučujeme používat helmu.


Nahoru